Polski English   przedwiosnie | cietrzewie Finlandia | żołny | ptaki stepowe | niedźwiedzie | koziorożce | delta dunaju | drapieżne Hiszpanii | węgry  
e-mail: info@wildforest.pl
tel: 601291355


Jeśli chcesz być informowany o zapisach na imprezy i nowościach na tej stronie - przyślij nam swój adres e-mail!

Przepisz kod z obrazka
Fotowyprawa

Temat przewodni: strepety, kulony, pójdźki, modraki, kraski i inne
Terminy:
22-26 maja 2022
Cena: ok. 6000 zł/osoba

Galeria imprezy: kliknij zdjęcie po prawej

Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia


Miejsce: Katalonia, Hiszpania

Prowadzący: Marek Kosiński

Opis:

Celem wyprawy będą stepy katalońskie i zamieszkujące je ptaki. Gatunkiem szczególnie interesującym jest blisko spokrewniony z dropiem, strepet. Ptak ten odbywa bardzo widowiskowe toki, podczas których samce tupią nogami, energicznie podskakują, trzepoczą skrzydłami, wydając przy tym charakterystyczne odgłosy. Kulon jeszcze w latach 80-tych gnieździł się w Polsce w liczbie kilkunastu par, aktualnie prawdopodobnie już u nas nie gniazduje. Orzełek południowy, dzierzba rudogłowa, pustułeczka, modrak śródziemnomorski w Polsce albo w ogóle nie występują, albo spotykane są sporadycznie i to wyłącznie na przelotach. Ponadto przed czatowniami mogą nam zapozować znane z naszego kraju: pójdźka, kraska, żołna, dudek, czy kania czarna lub błotniak stawowy.

Sesje fotograficzne będą się odbywać głównie ze specjalnie przygotowanych stałych czatowni, max 3 -osobowych, w większości których fotografuje się przez szyby lustrzane. Dzięki temu fotograf, jego ruchy i ruchy obiektywu są dla ptaków zupełnie niewidoczne.

Formalnie wyprawa zaczyna się i kończy na lotnisku w Barcelonie. Należy tam dotrzeć we własnym zakresie, ale oczywiście najłatwiej będzie zarezerwować miejsca w tym samym samolocie i polecieć razem. Bilety na przelot należy zarezerwować i zakupić samodzielnie lub za pośrednictwem współpracującego z nami biura podróży. Odpowiedni lot wskażemy w komunikacie mailowym.

Planowany program:
wschód słońca: 6.30; zachód słońca: 21.10

Dzień 1 - przelot z Warszawy do Barcelony, transport minibusem do bazy (140 km, ok. 2h), zakwaterowanie, spotkanie wprowadzające
Dzień 2, 3, 4 - każdego dnia dwie sesje fotograficzne: wczesnoporanna i popołudniowa z przerwą w ciągu dnia
Dzień 5 - transport na lotnisko w Barcelonie, przelot do Warszawy

Liczba uczestników: min 4, max 5

Zakwaterowanie: przytulny wiejski pensjonat w starej, średniowiecznej wiosce u podnóża Pirenejów, pokoje dwuosobowe z łazienkami, pokoje jednoosobowe w ograniczonej liczbie, możliwe za dopłatą 60-120 Euro/osoba za cały pobyt.

Wyżywienie: pełne wyżywienie składające sie z: śniadania przed sesją poranną (podanego na kwaterze), pakietu kanapkowego w teren oraz obfitej, trzydaniowej obiadokolacji, serwowanej wieczorem w stylowej restauracji w grocie :) (zdjęcia!)

Transport: minibus

Wymagana sprawność fizyczna uczestników: niska

Dodatkowe trudności i niedogodności:

- przebywanie w niewielkiej czatowni kilka godzin
- wysokie temperatury w czatowni

Cena: ok. 6000 zł/osoba (przedpłata: 1600 zł)

sposób płatności:
- przedpłata 1600 zł - przy podpisaniu umowy
- pozostała część 4400 zł - w terminie do 21 kwietnia 2020

cena obejmuje: opiekę pilota/fotografa polskiego, opiekę przewodnika hiszpańskiego, korzystanie z czatowni, transport lądowy na terenie Hiszpanii, noclegi w pokojach dwuosobowych i pełne wyżywienie, ubezpieczenie KL, NW i BP, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

cena nie obejmuje: kosztu biletu lotniczego (około 1200 zł), aktywności i uciech opcjonalnych, napoi alkoholowych

dopłata do pokoju jednoosobowego: 60-120 Euro/osoba za cały pobyt

Dodatkowy, rekomendowany ekwipunek:

- statyw - zalecany
- obiektywy od 300 do 600mm z minimalna odległością ostrzenia przynajmniej 5m