założyciel i właściciel firmy; fotograf przyrody, biolog (dr nauk biologicznych) i przyrodnik z wykształcenia i zamiłowania, popularyzator przyrody i fotografii przyrodniczej, laureat wyróżnień w prestiżowych, międzynarodowych konkursach fotografii przyrodniczej: BBC Wildlife Photographer of the Year w Londynie oraz GDT European Wildlife Photographer of the Year (Niemcy); absolwent Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego, wieloletni pracownik naukowy i nauczyciel akademicki w Instytucie Botaniki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie; współautor (wraz z żoną Renatą) kilku książek przyrodniczych, razem opublikowali około 15 000 fotografii w książkach, albumach, podręcznikach szkolnych, czasopismach i kalendarzach w kraju i za granicą; juror krajowych konkursów fotograficznych; Krakowianin od urodzenia, w roku 2004 zakończył pracę na krakowskiej uczelni i przeprowadził się wraz z rodziną do Białowieży, w której mieszka do dziś.
przewodnik i fotograf przyrody; jego ulubionym tematem fotograficznym są ssaki, a w szczególności żubry. Jest niezawodnym przewodnikiem naszych żubrowych safari, a jego wytrwałość, cierpliwość i znajomość żubrzych ścieżek zaowocowały tysiącami fotografii tych ssaków we wszystkich możliwych warunkach pogodowych. Jego pasja do obserwowania przyrody bywa też nagradzana częstymi spotkaniami z puszczańskimi wilkami. Jest także pilotem na naszych zagranicznych wyprawach. Marian jest rodowitym podlasianinem, od urodzenia mieszka w Hajnówce, a Puszczę Białowieską zna jak własną kieszeń. Chociaż najlepiej czuje się w terenie, Marian jest także konstruktorem wszystkich naszych czatowni. W czasie wolnym Marian najczęściej fotografuje… żubry.
biolog (dr nauk biologicznych) i przyrodnik z wykształcenia i zamiłowania, entuzjastka i popularyzatorka przyrody, licencjonowany przewodnik po Białowieskim Parku Narodowym; przez kilkanaście lat była kierownikiem Pracowni Naukowej Białowieskiego Parku Narodowego, a następnie Ośrodka Edukacji Leśnej „Jagiellońskie” w Nadleśnictwie Białowieża. Obecnie pracuje w Instytucie Ochrony Środowiska w Warszawie oraz prowadzi wycieczki do obszaru ochrony ścisłej Parku. Jest autorką publikacji poświęconych polskim płazom, a także wykonawczynią inwentaryzacji i monitoringu płazów, m.in. w Puszczy Białowieskiej. Koordynowała prace nad wnioskiem o wpis całej Puszczy Białowieskiej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a następnie była zaangażowana w przygotowanie planu zarządzania dla tego obiektu. Ekspert Rady Europy ds. Europejskiego Dyplomu Obszarów Chronionych. Chętnie pilotuje nasze zagraniczne wyprawy.
Organizujemy wyspecjalizowane warsztaty i wyprawy dla miłośników fotografii przyrodniczej. Głównym tematem naszych imprez są dzikie zwierzęta (ptaki i ssaki) w ich naturalnym środowisku. Umożliwiamy obserwowanie i fotografowanie zwierząt z bliskich odległości, dzięki wykorzystaniu do tego celu specjalnie przygotowanych ukryć (czatowni). Czatownie pozwalają na nieinwazyjne (bez płoszenia i niepokojenia) fotografowanie nawet wyjątkowo płochliwych i ostrożnych gatunków. Oferujemy do wykorzystania sieć profesjonalnych i komfortowych czatowni w Puszczy Białowieskiej i najbliższej okolicy.
Organizujemy zarówno wyprawy krajowe (głównie w Puszczy Białowieskiej), jak i zagraniczne (Europa). Na obszarze Puszczy Białowieskiej organizujemy ponadto wycieczki przyrodnicze, w tym spacery do Obszaru Ochrony Ścisłej BPN z licencjonowanym przewodnikiem-biologiem oraz safari żubrowe i spacery ornitologiczne.
Trzon firmy stanowią osoby wymienione poniżej. Poza nimi współpracujemy z lokalnymi przewodnikami, ornitologami, biologami, których nazwiska będą się pojawiać przy odpowiednich imprezach.
Zapisz się, aby otrzymywać informacje o nowościach